شماره تماس: 09108446545


چه کسانی باید سیمکارت بین المللی داشته باشند؟

داشتن سیمکارت بین‌ المللی برای سفر به خارج از کشور یک نیاز صد در صدی است، اما مزایای این سیمکارت صرفاً برای سفرهای خارجی نیست و در ایران هم کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه ذکر خواهد شد. اما چرا داشتن این نوع سیمکارت اهمیت زیادی دارد و چه کسانی باید از سیمکارت بین المللی استفاده کنند؟

کسانی که به سفرهای خارجی می‌روند:

وقتی برای سفر به خارج از کشور قصد تهیه سیمکارت دارید، اصولاً سه راهکار پیش روی شماست: 

1- تبدیل سیمکارت اپراتور داخلی (مثل ایرانسل) به سیمکارت بین المللی همان اپراتور

2- تهیه یک سیمکارت محلی از کشور مقصد

3- تهیه سیمکارت بین المللی

اگر از امکان بین المللی کردن سیمکارت‌های داخلی استفاده کنید باید به چند نکته دقت کنید؛ یک اینکه کیفیت تماس‌ها عمدتاً پایین بوده و اگر اپراتور همکار در کشور مقصد، بعضی مناطق را پوشش ندهد، سیمکارت شما در همان مناطق با مشکل مواجه خواهد شد و نمی‌توانید توقع پوشش کامل داشته باشید. نکته دوم اینکه تعرفه تماس‌ها بسیار بالاتر از حالت سوم یعنی استفاده از سیمکارت بین المللی خواهد بود، به عنوان مثال هزینه هر دقیقه مکالمه خروجی ایرانسل در حالت بین المللی در حدود 25 هزار تومان در دقیقه است، در حالی که هزینه تماس با مثلاً سیمکارت بین المللی اِکیت انگستان دقیقه‌ای حدود 35 سنت یا تقریباً 4000 تومان است، به علاوه اینکه کیفیت تماس با سیمکارت بین المللی اِکیت بسیار بالاتر از تماس ایرانسلی می‌باشد. نکته سوم اینکه اپراتورهای داخلی تعداد محدودی از کشورها را پوشش می‌دهند در حالی که سیمکارت بین المللی اِکیت تقریباً همه کشورها (حدود 190 کشور) را پوشش می‌دهد.

راه حل بعدی شما تهیه سیمکارت محلی از کشور مقصد می‌باشد. در این حالت باید سیمکارت خارجی را از یک مرکز فروش در کشور مقصد تهیه کنید، که در بعضی کشورها نیاز به ارائه مدارک هویتی دارد و به سادگی انجام نمی‌شود. این حالت مخصوصاً برای کسانی که قصد سفر به چند کشور مختلف را دارند اصلاً مناسب نیست، زیرا که در هر کشور باید سیمکارت همان کشور را تهیه کرد و این حالت شما را دچار سردرگمی خواهد کرد و وقت گیر خواهد بود. مضافاً به اینکه خانواده یا دوستان شما برای تماس با شما متحمل هزینه‌ زیادی برای برقراری تماس با یک شماره خارجی خواهند شد.

اما در حالت سوم شما با یک سیمکارت بین المللی امکان برقراری تماس با کیفیت در تقریباً همه کشورها را خواهید داشت و نیازی به تعویض، خرید یا تغییر کاربری سیمکارت در مناطق و کشورهای مختلف ندارید، همیشه در دسترس خواهید بود و بلافاصله پس از رسیدن به مقصد در همان فرودگاه می‌توانید با خانواده یا همکاران خود در تماس باشید، به علاوه این سیمکارت امکان برقراری تماس در 220 کشتی کروز و بسیاری از خطوط هوایی را دارد. این نوع سیمکارت به طور کل برای سفر طراحی شده پس بیشترین پوشش ممکن را دارد.

مدیران، تجار و کسانی که تعاملات کاری بین‌المللی دارند:

سیمکارت بین المللی با شماره انگلستان علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا، مزایای دیگری هم دارد که دقیقاً مناسب تجار، مدیران و اشخاصی است که تعاملات کاری بین المللی دارند. یک مزیت اینکه شماره تماس شما شماره انگلستان خواهد بود که پرستیژ کاری بالایی دارد (ضمناً یک شماره آمریکا هم روی همین سیمکارت موجود است که به محض درخواست شما فعال می‌شود).

مزیت دیگر آن این است که با توجه به تحریم‌ها و سخت گیری‌های موجود که در دیگر کشورها در مورد تعامل با شهروندان ایرانی اعمال می‌شود، شما این امکان را دارید که به راحتی و بدون استفاده از شماره‌های ایرانی (با شماره انگلستان) با کشورهای دیگر تماس گرفته یا شماره خود را در وبسایت‌های خارجی ثبت کنید و به امور اداری و تجاری خود رسیدگی کنید.