شماره تماس: 02191300726


پی پال چیست؟
پی پال یک شرکت معتبر در زمینه پرداختهای اینترنتی می باشد.شرکت و سایت پی پال به عنوان یک واسط در بین بانکهای بین المللی و شرکتهای صادر کننده کارتهای بین المللی نظیر ویزاکارت مسترکارت امریکن اکسپرس و ... عمل می کند. به این صورت که شما در سایت پی پال ثبت نام کرده و حساب پی پال خود را به یکی از حسابهای بانکی یا کارتهای بانکی بین المللی خود وصل می کنید از آن پس حساب پی پال شما به عنوان یک سرویس پرداخت اینترنتی به حساب می آید.به این صورت که شما در سایت مورد نظر در حساب پی پال خود توسط ایمیل و پسورد پی پال پرداخت انجام می دهید و پی پال از حساب یا کارتی که به پی پال خود متصل کردید برداشت می کند(یا از موجودی که از قبل در حساب پی پال خود داشتید به حساب مقصد واریز می کند)و حساب مقصد در صورتی که حساب بانکی به پی پال متصل کرده باشید یا کارت بانکی بین المللی که قابلیت دریافت وجه از سایت پی پال دارد می تواند موجودی پی پال را به این دو روش به حساب یا کارت خود منتقل کند و یا همان موجودی را در یک سایت اینترنتی نقد کند.
سایت پی پال در هنگام پرداخت از شما دو سوال می پرسد:
1)این مبلغ برای دریافت سرویس و خدماتی میباشد(services)
2)این مبلغ برای یکی از دوستان شما می باشد(friend)
در حالت اول( services)شخص پرداخت کننده تا دوماه فرصت دارد برای عودت مبلغ خود در صورت تخلف سایت سرویس دهنده اقدام کند و اصطلاحا در این حالت (open case) میگویند و شخص سرویس دهنده باید مدارکی دال برارسال محصول یا ارایه خدمات به پی پال ارایه دهد تا ثابت کند این محصول یا خدمات برای پرداخت کننده انجام شده است.
در حالت دوم(friend )در این حالت شخص مبالغ محدودی را در هر پرداخت می تواند انتقال دهد در برخی حسابها نهایتا تا 500دلار یا سایر ارزها و در برخی حسابهای پی پال که سابقه قوی دارند تا 2000دلار یا سایر ارزها می تواند ارسال کند.
درخواست برگشت زدن این مبلغ امکان پذیر نیست.